Објавено на 11 / 11 / 2015 22:33:54

Можна нова повреда на Меси ?

Главниот лекар на аргентинската репрезантација, Хомеро де Агостино, изјави дека огромни се шансите Меси да ја обнови повредата.

Главниот лекар на аргентинската репрезантација, Хомеро де Агостино, изјави дека огромни се шансите Меси да ја обнови повредата.Симпатизерите на Барселона се израдуваа на веста дека Лионел Меси веќе почнал да тренира со топка, по што огромни се шансите за негов настап на претстојното „Ел Класико“ на 21 ноември на „Сантијаго Бернабеу“. „Меси не е подготвен за камбек, ниту пак ќе биде за десетина дена. Тој не е во состојба да игра на „Ел Класико“, а доколку сепак реши да настапи најверојатно пак ќе се повреди.“ – изјави Де Агостино

Free Web Hosting