Објавено на 8 / 11 / 2015 9:54:35

Кака во Барселона ?

Бразилскиот ас Рикардо Кака, би можел во Јануари да ја засили екипата на ФК Барселона.

Бразилскиот ас Рикардо Кака, би можел во Јануари да ја засили екипата на ФК Барселона. Во целата работа клучна улога би имал спортскиот директор на „каталонците“, Ариедо Браида, кој беше дел од Милан додека и Кака настапуваше за „црвено-црниот“ тим. Уште еден врвен напаѓач би можел да дојде во Барселона. Се работи за холандскиот интернационалец Робин ван Перси, кој не се снајде најдобро во Фенербахче, откако летово направи трансфер од Манчестер јунајтед.

Free Web Hosting